CARTA ORGANISASI
INSTITUT PENDIDIKAN GURU KAMPUS KENT 2020
KEMENTERIAN PENDIDIKAN MALAYSIA
PENGARAH
JAWATAN GRED JUM
Pengarah, PPP DG54 1
Dr. Hajah Rosmawati binti Hamzah B.S.K  
Pemb. Khas, PSP / SP  N29 1
Nurazaini binti Ahmed  
JUMLAH  2
TIMBALAN PENGARAH
JAWATAN GRED JUM
Timbalan Pengarah, PPP DG54 1
Datin Dr Hajah Rosinah binti Edinin  
JUMLAH  1
JABATAN HAL EHWAL PELAJAR (JHEP) JABATAN PENGAJIAN ILMU PENDIDIKAN (JPIP) JABATAN BAHASA (JB) JABATAN PENGAJIAN MELAYU (JPM) JABATAN BAHASA KADAZAN DUSUN (JBKD) JABATAN SAINS, TEKNOLOGI, KEJURUTERAAN DAN MATEMATIK (JSTEM) JABATAN KECEMERLANGAN AKADEMIK (JKA) JABATAN PENGAJIAN SAINS SOSIAL (JPSS) JABATAN PENGAJIAN AGAMA ISLAM DAN MORAL (JAPIM) JABATAN, PERANCANGAN, PENYELIDIKAN DAN INOVASI (JPPI)
JAWATAN GRED JUM JAWATAN GRED JUM JAWATAN GRED JUM JAWATAN GRED JUM JAWATAN GRED JUM JAWATAN GRED JUM JAWATAN GRED JUM JAWATAN GRED JUM JAWATAN GRED JUM JAWATAN GRED JUM
Ketua Jabatan DG52 1 Ketua Jabatan DG54 1 Ketua Jabatan (Menjalankan Tugas) DG54 1 Ketua Jabatan (Menjalankan Tugas) DG54 1 Ketua Jabatan (Menjalankan Tugas) DG54 1 Ketua Jabatan  DG52 1 Ketua Jabatan (Menjalankan Tugas) DG54 1 Ketua Jabatan DG52 1 Ketua Jabatan DG48 1 Ketua Jabatan (MT) DG54 1
Hjh Nancy Loo Kason   Juliana binti Dumpil   Rosemary AK Layat    Ismail Bin Ag Piut     Linah Bagu@Siti Nurlina binti Abdullah    Dr Ronald Yusri Batahong   Hj Harun bin Hj Sarail   Dr Jais Abdul Hamid   Kamarulzaman bin Ideres   Dr Kok Boon Shiong (PC)  
      Pensyarah Akademik DG54  
           
         
Pensyarah Akademik DG54 3 Pensyarah Akademik DG54 4 Pensyarah Akademik DG52 1       Pensyarah Akademik DG54 1 Pensyarah Akademik DG54 6 Pensyarah Akademik DG54 4 Pensyarah Akademik DG52 4 Pensyarah Akademik DG52 2 Pensyarah Akademik DG54 1
Noor Salawati binti Abu Bakar     Aidah binti Abd Ghani           Sinit@John bin Gitom     Dr Chiam Sun May (PC Gred Khas C)   Santana Rajan A/L Perumale   Soh Chin Kui     Dr Sabariah binti Bahrun (PC)   Dr Rosnah@Nining binti Sidek (PC)  
James Geoffrey W. Molijoh           Pensyarah Akademik DG54 1 Pensyarah Akademik DG52 1 Teh Ah Huat (PC)     Mansor bin Md Desa@Mohammad          
Amidy bin Malagob Lajiwin bin Kudun@Jovinia (PC)     Pensyarah Akademik DG48 3 Hjh. Paridah binti Mamat   Victor Baga   Dr Khoo Chwee Hoon     Ainon binti Hadim         Pensyarah Akademik DG48 1 Pensyarah Akademik DG48 2
Kang Hwa Choo   Chin Sat Fung   Zaeiddi bin Sackdan@Shahadan   Christopher @Christepher James Ansun (PC)   Rahmah binti Awang Besar   Maspi bin Peran    
      Vickneswaran A/L Nakar Salapan (PC)         Salina binti Abdullah Sangguro
    Benny Kong Tze Loong   Simun bin Guntalip@Francis (PC)      
Suzana binti Fadzil Pensyarah Akademik DG48 3 Tiong Hong Keong   Pensyarah Akademik DG52 3       Tan Cho Chiew   Pensyarah Akademik DG44 1 Pensyarah Akademik DG48 3 Dr Suraya Hani binti Zakaria  
Mohd Said Julpin   Zainab binti Hashim       Haslan bin Manja   Dr Adeline Leong Suk Yee   Ahmad Shobry bin Mohd. Noor   Pensyarah Akademik DG44 1 Pensyarah Akademik DG44 1
Dr Mohd Sawari bin Rahim   Norhafizah binti Zakaria        
Siti Norashikin binti Mastun   Dr Ng Lee Fong  
Dr Saimin bin Ginsari Tsen Fui Nei@Sophia   Pensyarah Akademik DG44 2
Pensyarah Akademik DG48 1 Arun bin Daud (PC)   Razali bin Mohd Shukor     JUMLAH 3 JUMLAH 6 Sauzanah binti Sulaiman  
    Hj Awang Nazrul bin Ag Masri   Simon Gihol     Pensyarah Akademik DG52 (M) 1 Roryna binti A.B. Komon   Pembantu Operasi N11 1 JUMLAH 5
Mirin @Merylene binti Magabi   Pensyarah Akademik DG44 2 Pensyarah Akademik DG44 2 Pensyarah Akademik DG48 1 Low Kee Sun     Pembantu Operasi N11 1 Amisah binti Surip  
            DaisyAK Benedict Bamsa                      
      Fitri Shahwaliah binti Su'ut   Dorothea Marukau@Nuratiqah Abdullah   Madlaim bin Ejib@Etib           Jailin Sagod    
Pembantu Tadbir (P/O) N19 1   JUMLAH 7       Pembantu Makmal  C22   JUMLAH 6
Siti Arney Suzilah binti Watiman   Mohd Fauzi bin Azraii     Pensyarah Akademik DG44 2 Kosong   JUMLAH 11
          Caroline Lorena David     Pembantu Makmal  C19 1
      UNIT PRA SEKOLAH Tajip bin Tassan     Dayang Khairiah binti Harun    
Pembantu Operasi N11 1 Guru Prasekolah DG42 1       JUMLAH 9
Ibrahim bin Zainudin   Mohammad Eddy bin Piut     JUMLAH    8
Pembantu Operasi H11 1      
Abdullah bin Andarag   Pembantu Pengurusan Murid N22 1
UNIT KOLEJ KEDIAMAN Kastineh binti Juning  
Penolong Pengurus Asrama N29 1
Anisah binti Sawit        
Penyelia Asrama N26 1 JUMLAH  12
Jatil@Jamaludin bin Kadir  
Penyelia Asrama N22 2
Julita @Felicia binti Buin  
Almey Noraina binti Jaffery  
   
Pembantu Operasi N11 1
Ching Mee Sapai    
     
   
JUMLAH  13
UNIT KO-KURIKULUM UNIT PEPERIKSAAN DAN PENILAIAN UNIT PSIKOLOGI DAN KAUNSELING UNIT LATIHAN DALAM PERKHIDMATAN UNIT PRAKTIKUM UNIT PUSAT SUMBER UNIT KHIDMAT PENGURUSAN
JAWATAN GRED JUM JAWATAN GRED JUM JAWATAN GRED JUM JAWATAN GRED JUM JAWATAN GRED JUM JAWATAN GRED JUM JAWATAN GRED JUM
Ketua Unit  DG44 1 Ketua Unit  DG48 1 Ketua Unit DG44 1 Ketua Unit  DG48 1 Ketua Unit  DG48 1 Ketua Unit  DG44 1 Ketua Unit  DG44 1
Ahmad Fauzi Satnih   Jockly bin Joseph@Md Yusof   Foloren bin Ujin   Inurni binti Sati Jaidah binti Saidon@Saidun   Hapsah binti Hj Magit  
Siban@Stephen bin Apok  
Pensyarah (Jurulatih Kokurikulum) DG54 1 Pegawai Pengurusan Peperiksaan dan Penilaian DG44 2 Pegawai Kaunseling Pentadbiran DG44 1 Pegawai Pengurusan Latihan Dalam Perkhidmatan DG44 2 Pegawai Pengurusan Praktikum DG44 1 Pustakawan S44 1 Penolong Pegawai Tadbir /PEK N32 0
            Nurul Fildza Kumil Abdullah     Marlini Michael Dzulkiflee   Nancy Anthony   Treciae binti Majit   KOSONG  
            Pegawai Kaunseling Pelajar DG44 1
Hj Mohd Rozaimi bin Abd Razak   Saini bin Kassim@Aini     Siti Mahani binti Mohamad  
Pensyarah Akademik DG52 1 Murini Kuai   Pembantu Awam H11 1 Roger Merdika Ombulun   Pembantu Tadbir (P/O) N19 1 Pembantu Pustakawan S22 2 Penolong Pegawai Tadbir/PE N29 0
Syhibin bin Japar (PC)   Pembantu Operasi N11 1 Halim bin Samud   Sofian bin Ag Damit   Dayang Musliha binti Mohd. Ralbi   KOSONG    
Pensyarah Akademik DG48 4 Norifah binti Samad   JUMLAH 4 Pembantu Tadbir (P/O) N19 1 JUMLAH  3 Suhana binti Maidin   SUB UNIT KEWANGAN
Mohd Ali Wong@Wong Bee Kai bin Abdullah     JUMLAH 4 Zulizah binti Mohd Judin   Pembantu Operasi N11 2
Bistali @Mastari binti Daud     Penolong Akauntan W29 2
Zainuddin bin Ab. Ghani   Mariam binti Etam   Norafela binti Anjil  
Azman Anak Ismail (PC)   JUMLAH 4 Pemandu Kenderaan H11 1
Buni Sandur    
Shelen Aderina Kok   JUMLAH    Lenny Gopoit  
 
Pembantu Operasi N11 1 6 Pembantu Tadbir (Kew) W19 1
Justinus bin Gunong     Norindah binti Yusuf  
Pembantu Tadbir (Perkeranian) N19 2
      Kasmah binti Sulo  
    Amirol bin Ali Daud  
JUMLAH  8 SUB UNIT PEMBANGUNAN
Penolong Jurutera JA29 2
Samson bin Madimbun    
Mohd Shahir bin Ismail    
Pembantu Kemahiran H19 2
Peter Masawal  
Ibrahim Jamree  
Pembantu Awam H11 2
Sani bin Sahe  
Jamil bin Ujud  
SUB UNIT ICT
Pegawai Teknologi Maklumat F44 1
Rahmatul Fathiah binti Samsuri  
Juruteknik Komputer F19 1
Anderson Joe  
Pembantu Operasi N11 4
Ribunaan bin Taing@Alex    
Alimah binti Muslim    
Vijaya bin Hassim    
Aznizam bin Binsali    
SUB UNIT PERHIDMATAN DAN PERJAWATAN
Ketua Pembantu Tadbir/Menjalankan Tugas PE N22 1
Eng Moi Moi @Nur Syazwani binti Abdullah  
Pembantu Operasi N19 2
Nur Aida binti Mase  
Suhaila binti Lambo  
SUB UNIT ASET  
Pembantu Tadbir (P/O) N19 1
Jamatie binti Delimbong  
   
SUB UNIT STOR PUSAT
Pembantu Tadbir (P/O) N19 1
Farincika Dousup    
Pembantu Operasi N11 1
Bahtiar Loyar    
SUB UNIT FAIL DAN REKOD
Pembantu Tadbir (P/O) N19 1
Sabrina binti Utiman    
Pembantu Operasi N11 1
Jamaliah binti Derasil    
SUB UNIT KHIDMAT PELANGGAN
Pembantu Tadbir (P/O) N19 1
Syazana binti Sedek    
Pembantu Operasi N11 1
Nor Azizan binti Alias    
SUB UNIT LANDSKAP
Pensyarah Akademik DG52 1
Mansor bin Md Desa@Mohammad  
Pembantu Operasi N11 1
Muirrin Moo Thien Shung    
                                                                SUB UNIT PENGURUSAN JAMINAN KUALITI DAN PEMATUHAN POLISI    
Pensyarah Akademik   1
Kang Hwa Choo DG54  
     
Pembantu Operasi N11 2
Rosmah binti Dela Cerna    
Juriah binti Ismail    
SUB UNIT PENTADBIRAN AM
Pembantu Tadbir (P/O) N11 3
Matidin @Madrin bin Dani    
Janius bin Yusof    
Azllan bin Amran    
SUB UNIT KENDERAAN
Pemandu Kenderaan H11 5
Ramlan bin Abdul Latif    
Zamsharry bin Mohamad  
Bazri bin Saili  
George Joseph  
Mohd Faizal bin Katok  
JUMLAH  39